Pismo do Rektora w związku z nieprawidłowościami w podwyżkach płac pracowników DPT

Kraków, dnia 9 września 2015 r.

Szanowny Pan

Prof. dr hab.  Jacek Popiel

Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego

ds. Kadrowych  i Finansowych

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność" UJ uzyskała informacje o nieprawidłowościach   w przebiegu realizacji pierwszego etapu podwyżek płac w bieżącym roku, które miały miejsce    w odniesieniu do pracowników Uniwersytetu wykonujących pracę w domach pracy twórczej w Rabce i Zakopanem. Przypuszczenie o nieprawidłowym przebiegu realizacji podwyżek w odniesieniu   do wymienionych pracowników znajdują potwierdzenie, zdaniem Komisji, w odpowiedzi,   której udzielił w tej sprawie pan Marek Uliński. W tej sytuacji Komisja uprzejmie prosi Pana Rektora     o spowodowanie kontroli w przedmiotowym zakresie, a dla unaocznienia przedstawionych wyżej wątpliwości załączamy kopie listów, które były przesłane w tej sprawie. Gdyby potwierdziło się,  iż doszło do nieprawidłowości w tym względzie, bardzo prosimy o spowodowanie przywrócenia stanu zgodnego z zawartym Porozumieniem.

Proszę o przyjęcie wyrazów szacunku

Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność" UJ

Data opublikowania: 21.12.2015