Pismo do Rektora dotyczące dodatków okresowych

Kraków, dnia 20 kwietnia 2016 r.

Szanowny Pan

Prof. dr hab.  Jacek Popiel

Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego

ds. polityki kadrowej i finansowej

Przeprowadzona w 2015 roku podwyżka płac pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego polegała, jak wiadomo,                 w odniesieniu do niektórych osób, na przyznaniu okresowych dodatków do wynagrodzenia. W związku z tym  Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność" UJ  postanowiła skierować do Pana Rektora prośbę o włączenie do wynagrodzeń zasadniczych wymienionych osób kwot dotychczasowych dodatków okresowych, a to z dniem upływu czasu, na który dodatki te zostały przyznane.

W związku z tym, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przyznając dodatkowe środki na podwyżkę wynagrodzeń, zastrzegło, że całość przyznanych kwot winna być wykorzystana na zrealizowanie podwyżek wynagrodzeń, włączenie dodatków okresowych do wynagrodzeń zasadniczych będzie oznaczało spełnienie wskazanego przez Ministerstwo oczekiwania.

Dodatkowym argumentem za włączeniem do wynagrodzeń zasadniczych dotychczasowych dodatków okresowych jest oświadczenie Ministerstwa i Sejmowej KENiM, złożone na posiedzeniu w dniu 16 stycznia 2016 roku, o zapewnieniu w budżecie na rok 2016 środków potrzebnych na sfinansowanie skutków przechodzących podwyżek wynagrodzeń w 2015 roku wraz z pochodnymi.

Społeczność Akademicka liczy na przychylność Pana Rektora w przedstawionej sprawie              i dlatego składa na Pańskie ręce wymienioną na wstępie prośbę.

Przewodniczący  KZ NSZZ „Solidarność"  UJ

Data opublikowania: 23.04.2016