Zebranie Delegatów NSZZ "Solidarność" UJ w dniu 11.III.2023

SPRAWOZDANIE Z PORZĄDKU OBRAD ZAKŁADOWEGO ZEBRANIA DELEGATÓW NSZZ SOLIDARNOŚĆ UJ w dniu 11 marca 2023 r
wersja skrócona

OTWARCIE ZEBRANIA

Przewodniczący KZ „S” dr Jerzy Serwacki podkreślił, że jesteśmy jedną rodziną, która będzie dbała o Uniwersytet, o weteranów pracy. Podkreślił byśmy nie dali się zwieźć na nieprzychylne tory. Starajmy się jak najdalej trzymać od polityki.

PRZEMÓWIENIE PROREKTORA DS. POLITYKI KADROWEJ I FINANSOWEJ PROF. PIOTRA JEDYNAKA

Rektor podziękował za pracę związkowi dla wszystkich pracowników Uniwersytetu. Współpracował z nami po połowie z rektorem Popielem na stanowisku prorektora polityki kadrowej i finansowej. Podkreślił, że współpraca z naszym związkiem jest zaprzeczeniem stereotypu związków zawodowych. Jest prawie wzorcowa. Gdyby nakłady na naukę były większe, byłoby lepiej. Stwierdził, że nakłady na szkolnictwo wyższe nie są duże. Rektor współpracuje ze Związkami od 2,5 lat. Dzięki rozsądnemu głosowi "S" ostatnie negocjacje o podwyżkach mogły być sfinalizowane, a były trudności ze strony innego Związku. Był to pracowity czas. Wdrożenie PPK, zrealizowanie pakietów medycznych. W zetknięciu z inflacją podwyżki nie do końca pokrywają zapotrzebowanie budżetów domowych. Współpraca opiera się na zaufaniu. W najbliższej przyszłości regulacja zostanie wypłacona pod koniec marca dla pracowników nie dydaktycznych, dla naukowych do 2 kwietnia. Zostały zrealizowane karnety sportowe. Zostaną wskrzeszone spotkania z emerytami w Domu Piast. Życzenia na najbliższe 5 lat: zwiększenie liczby uczestników - członków "S" oraz dobrego prorektora ds. polityki kadrowej i finansowej oraz kanclerza.

W dalszej części zebrania dokonono wyboru przeewodniczącego KZ NSZZ „Solidarność”, członków KZ „S”, 3 delegtów do Zarządu Regionu, 7-ciu na zjazd KSN, 5-iu do Komisji Rewizyjnej „S”.

Data opublikowania: 25.03.2023