Pismo otrzymane od JMRektora (w odpowiedzi na pismo KZ z dnia 17.V.11)

Kraków 27.05.2011

Pan
Dr Jerzy Serwacki
KZ NSZZ „Solidarność"

Szanowny Panie Przewodniczący,

Odpowiadając na pismo z dnia 17.05.2011 uprzejmie informuję, że nie podzielam argumentów dotyczących widełkowego dopuszczania pensum.

Jak członkom Związku dobrze wiadomo, zarówno stawki uposażenia, jak i ogólna kwota środków pieniężnych uzyskiwanych za pracę przez poszczególnych pracowników na różnych wydziałach są odmienne – a wynika to z przyjętej przed laty zasady decentralizacji i wiążącej się z tym równej sytuacji finansowej wydziałów.

Pragnę przy tym podkreślić, że do podniesienia pensum dojdzie jedynie w przypadku konieczności wynikającej z trudnej sytuacji wydziału.

Jak Panu Przewodniczącemu również wiadomo, sprawa ta była szczegółowo dyskutowana na ostatnim Senacie, a uchwała została przyjęta w tajnym głosowaniu.

Z wyrazami szacunku,

Data opublikowania: 15.06.2011