Nowelizacja Prawa o Szkolnictwie Wyższym

Szkoły Wyższe Krakowa i innych miast Polski czynią starania, by Nowelizacja Prawa o Szkolnictwie Wyższym przyjęła kształt akceptowalny przez nie. Uczelnie solidarnie podejmują starania o likwidację niskich płac, wieloetatowości, niskich nakładów na naukę. O szczegółach tych działań można przeczytać na stronie www. KSN-u:

5.IV. 11 odbylo sie Walne Zebranie Delegatów NSZZ "Solidarności" UJ. Byla dyskutowana sprawa Ustawy. Żadnych zastrzeżen nie wzbudził plan KSN zaskarżenia ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.

Głosowano natomiast nad poparciem punktu trzeciego uchwały Rady KSN z 12 marca br., tj. czy zasadne jest:

"Wszczęcie sporu zbiorowego z Rządem RP w sprawie poprawy wynagrodzeń w relacji do prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej. W razie niepowodzenia mediacji, należy przygotowac sie do przeprowadzenia referendum strajkowego. "

W glosowaniu tajnym 38 obecnych poparło ten punkt, 2 bylo przeciw i jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Data opublikowania: 15.06.2011