zmarła nasza droga koleżanka dr Barbara Niemiec

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy naszą drogą Koleżankę

ŚP

dr Barbarę Niemiec

wieloletniego nauczyciela akademickiego w Uniwersytecie Jagiellońskim,

Osobę wielkiej prawości, szlachetności i odwagi, kochającą ludzi.

Całe swoje życie służyła Bogu i Ojczyźnie.

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, związana była ze społecznością akademicką, dla której pracowała z  wielkim oddaniem.

Współzałożycielka "Solidarności" na Uniwersytecie Jagiellońskim, w stanie wojennym niezwykle  aktywna działaczka podziemnych struktur związku w UJ i Regionie, członek Tajnej Komisji Zakładowej „Solidarności" UJ (1982 – 1988), współpracująca z robotniczą "Solidarnością".

Redagowała podziemną "Kronikę Małopolską" oraz inne pisma drugiego obiegu. Działalność dziennikarską kontynuowała jako redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność Małopolska" (1993 – 1995) oraz publicystka „Tygodnika Solidarność" (1995 – 2000).

Wiceprzewodnicząca Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność" w latach 1991 – 1992 oraz wiceprzewodnicząca Zarządu Regionu Małopolska NSZZ „Solidarność" w latach 1992 – 1995.

W Uniwersytecie Jagiellońskim  służyła swoją wiedzą, doświadczeniem i zaangażowaniem w pracy Komisji Rewizyjnej i Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność" UJ ( 1995 – 2002).

Współzałożycielka i członek małopolskiej grupy Ujawnić Prawdę oraz Komitetu Opieki nad Miejscami Zbrodni Komunizmu, członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana i duszpasterstwa Nauczycieli Diecezji Przemyskiej.

Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i medalem „ Za Zasługi dla Małopolskiej Solidarności".

Pozostanie  na zawsze w naszych sercach i pamięci !

Komisja Zakładowa i członkowie

NSZZ „Solidarność" Uniwersytetu Jagiellońskiego

Msza święta żałobna odprawiona zostanie  przy Zmarłej                 15 stycznia 2014 roku (środa) o godzinie 10.00 w kościele pw.  Miłosierdzia Bożego
na osiedlu Oficerskim (przy ul. Bp. W. Bandurskiego 12).

Odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku o godz. 11.00 od bramy głównej Cmentarza Rakowickiego.

Data opublikowania: 13.01.2014