Pismo do rektora UJ prof.dr hab. W. Nowaka

Kraków, dnia 25 lutego 2014 r.

Jego Magnificencja

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prof. dr hab. Wojciech Nowak

W związku ze zmianami siedzib poszczególnych jednostek i służb Uniwersytetu Jagiellońskiego wielu pracowników zgłasza wątpliwości, czy określone pomieszczenia przydzielane są pracownikom z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Dlatego Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność" UJ na posiedzeniu w dniu 25 lutego 2014 r. postanowiła zwrócić się do Pana Rektora z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie kontroli:

1. Czy przed podjęciem decyzji o przydzieleniu pomieszczenia określonym pracownikom zasięgano opinii uniwersyteckich służb BHP
  2. Czy pomieszczenia, które już przydzielono spełniają normy wynikające z przepisów BHP.

Szczególnie jaskrawym przypadkiem jest lokalizacja  Dziennika Podawczego.

Gdyby wątpliwości zgłaszane przez pracowników potwierdziły się choćby w części, Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność" uprzejmie prosi Pana Rektora o podjęcie stosownych interwencji.       O problemach tych poinformowaliśmy też Społecznego Inspektora Pracy UJ.

Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność" UJ

Data opublikowania: 27.02.2014