Apel do Prezydenta RP w związku z prześladowaniem chrześcijan

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej

ul. Wiejska 10

Szanowny Panie Prezydencie,

Komisja Zakładowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „SOLIDARNOŚĆ" Uniwersytetu Jagiellońskiego zwraca się do Pana Prezydenta z gorącym apelem o zaprotestowanie na forum międzynarodowym przeciw prześladowaniu i mordowaniu chrześcijan i innych mniejszości religijnych oraz etnicznych w Iraku i Syrii przez terrorystów samozwańczego Kalifatu. Wyrażamy oburzenie z powodu zamordowania przez nich amerykańskich dziennikarzy Jamesa Foley'a i Sevena Stottlofa oraz Davida Haines'a - delegata brytyjskiej organizacji charytatywnej. Apelujemy również o przyczynienie się do powstrzymania i wyparcia ekstremistów tak zwanego Państwa Islamskiego z zajętych przez nich terytoriów, m. in. przez podjęcie działań na forum Unii, NATO i ONZ.

Przewodniczący Komisji Zakładowej

NSZZ „Solidarność"