Prośba o wyrównanie wynagrodzeń zasadniczych pracowników obsługi i porządkowych na terenie Kampusu

Kraków, 23.09.2014 r.

Sz. P.

Mgr Ewa Pędracka – Kwaskowska

Kanclerz Uniwersytetu                                                                                                  Jagiellońskiego

za pośrednictwem

Dr inż. Andrzeja  Pikulskiego                                                                         Kierownika  Działu Administracji                                                                                                        Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ

Szanowna Pani Kanclerz

Zwracamy się z prośbą o wyrównanie wynagrodzeń zasadniczych pracowników obsługi         i  porządkowych pomieszczeń dydaktycznych, pracujących na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nasza prośba wynika z niepokojących informacji docierających do Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność" Uniwersytetu Jagiellońskiego, dotyczących znaczących różnic   w wysokości płac  poszczególnych pracowników zajmujących takie same stanowiska   i mających taki sam zakres obowiązków. Szczególnie pragniemy zwrócić uwagę na fakt,  iż  pracownicy z wieloletnim stażem pracy w naszej Uczelni otrzymują dużo niższe wynagrodzenie za pracę w stosunku do nowych pracowników, zatrudnianych przez Dział Administracji Kampusu UJ.

Ze względu na fakt, że wielu doświadczonych pracowników obsługi i porządkowych pomieszczeń dydaktycznych od wielu lat otrzymuje niższe wynagrodzenie za taką samą pracę, jaką wykonują ich młodsi koledzy, zwracamy się z prośbą do Pani Kanclerz o podjęcie działań w celu wyjaśnienia tych nieprawidłowości oraz o jak najszybsze wyrównanie wynagrodzeń zasadniczych tych pracowników DAK UJ, których ten problem dotyczy.

Uważamy, że właściwym momentem do podjęcia tych działań jest rozdział środków finansowych w trakcie II etapu regulacji wynagrodzeń, zgodnie z porozumieniem z 6 czerwca 2014 r.,  podpisanym przez Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz przedstawicieli związków zawodowych.

Przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność" UJ

Data opublikowania: 29.09.2014